Слободен Мобилни Казино бонус | Политика за приватностПолитика за приватност

Погледнете ја нашата мобилни рулет, Slots and Other Casino No Deposit Required Offer Here!

Roulette Free Bonus Casino

Телефон Казино бонус и онлајн Насловна

ова Политика за приватност однесува на начинот на кој собира MobileCasinoFreeBonus.com, употреба, одржува и објавува информации собрани од корисниците (секој, на “корисникот”) од http://www.mobilecasinofreebonus.com веб-страница (“Мапа”). Оваа политика на приватност се однесува на сајтови и сите производи и услуги понудени од страна на Слободен Мобилни Казино бонус .com.

Лични идентификациски информации

Ние може да собираме лични идентификациски информации од Корисниците на различни начини во врска со активностите, услуги, карактеристики или ресурси ние ги стави на располагање на нашиот сајт. Корисниците може да биде побарано да, како што е соодветно, име, телефонски број. корисниците можат да, сепак, Посетете го нашиот сајт анонимно. Ние ќе собираме лични идентификациски информации од Корисниците само ако тие доброволно ги достават такви информации за нас. Корисниците секогаш може да одбие да обезбеди лично идентификација информации, освен тоа дека може да се спречи нив од ангажирање во одредени активности кои се однесуваат на сајтот.

Не-лични идентификациски информации

Ние може да собираме не-лични идентификациски информации за корисници кога тие комуницирате со нашиот сајт. Не-лични идентификациски информации може да вклучува и името на прелистувачот, тип на компјутер и технички информации за корисници на средства за врска на нашиот сајт, како што се оперативен систем и интернет сервис провајдерите користат и други слични информации.

колачиња веб прелистувач

Нашиот сајт може да се користи “колачиња” за подобрување на корисничкото искуство. Корисникот веб прелистувач става cookies на нивниот хард диск за водење на евиденција цели, а понекогаш и да ги пратите информации за нив. Корисникот може да избере да го поставите на нивните веб прелистувач за да одбие колачиња, или да ве предупреди кога се испраќаат колачиња. Ако тие го прават тоа, се напомене дека некои делови на сајтот, не може да функционира правилно.

Како ги користиме собраните информации

MobileCasinoFreeBonus.com може да ги собира и користи Корисниците лични информации за следните цели:

 • – За да се подобри услуги на клиентите
  Информациите кои ги доставувате ни помага да одговориме на вашите барања услуги на клиентите и поддршка потреби поефикасно.
 • – За да го персонализирате корисничко искуство
  Ние може да ги користат информациите во збирната да се разбере како нашите корисници како група ги користат услугите и средствата обезбедени на нашиот сајт.
 • – За да се подобри нашиот сајт
  Ние може да го користат повратни информации ви обезбеди за подобрување на нашите производи и услуги.
 • – За обработка на плаќања
  Ние може да ги користат информациите Корисниците обезбеди за себе кога се поставуваат само за да обезбеди услуга за таа цел. Ние не ги делат информациите со надворешни лица освен до степен потребен за да се обезбеди услугата.
 • – Да се ​​кандидира на промоција, Натпревари, истражување или друга карактеристика на сајтот
  За да ја пратите корисници на информации кои им се согласи да прими за теми кои сметаме дека ќе бидат од интерес за нив.

Како можеме да се заштитиме вашите податоци

Ние донесе соодветно прибирање податоци, практики за складирање, преработка и безбедносни мерки за заштита од неовластен пристап, промена, откривање или уништување на вашите лични информации, корисничко име, лозинка, трансакција информации и податоците зачувани на нашиот сајт.

Нашиот веб сајт е во согласност со стандардите на PCI ранливост, со цел да се создаде како сигурен на средина што е можно за корисници.

Споделување на вашите лични информации

Ние не продаваме, трговија, или изнајмување Корисниците лични информации на трети лица. Може да ги споделиме генерички Глобална демографски информации не се поврзани со лични идентификациски информации во врска со посетителите и корисниците со нашите деловни партнери, доверлив филијали и рекламни за целите наведени погоре.

трета страна веб-

Корисниците може да се најдат рекламирање или друга содржина на нашиот сајт со врски што водат до веб-сајтови и услуги на нашите партнери, добавувачи, рекламни, спонзори, даватели на лиценци и други трети страни. Ние не го контролираме содржината или линковите кои се појавуваат на овие сајтови и не се одговорни за практики вработени од страна на веб-сајтови поврзани со или од нашиот сајт. во прилог, овие сајтови или услуги, вклучувајќи ги и нивните содржини и линкови, може да биде постојано се менува. Овие веб-сајтови и услуги може да имаат сопствени политики за приватност и услуги на клиентите политики. Прелистување и интеракцијата на било кој друг веб-сајт, вклучувајќи веб-сајтови кои имаат линк до нашата страница, е предмет на сопствени услови и политики кои на веб страната.

Рекламирање

Реклами се појавуваат на нашиот сајт може да бидат доставени до корисниците од страна на рекламни партнери, кои може да се постави колачиња. Овие колачиња овозможи реклама серверот да го препознае вашиот компјутер секој пат кога ќе ви испрати е-лајн реклама за компајлирање не лични информации за вас или другите луѓе кои го користат вашиот компјутер. Оваа информација им овозможува реклама мрежи за да, меѓу другото, избави насочени реклами кои тие веруваат дека ќе биде од најголем интерес за вас. Оваа политика на приватност не се однесува на користењето на колачиња со било рекламни.

Усогласеност со онлајн акт за заштита на приватноста на децата

Заштита на приватноста на многу млади е особено важно. Поради таа причина, ние никогаш не се соберат или одржување на информации на нашиот сајт од оние ние всушност знаеме се под 18, и не се дел од нашата веб-страница е структуриран за да привлечат некој под 18.

Промени во оваа Политика на приватност

MobileCasinoFreeBonus.com има дискреционо право да ја ажурирате оваа Политика на приватност, во секое време. Кога ќе го направите, ние ќе ги ревидира ажурирани датум на дното на оваа страница. Ние ги охрабруваме корисниците да често се провери оваа страница за било какви промени да останат информирани за тоа како ние се помага да се заштитат личните информации што ги собираме. Вие разбирате и се согласуваат дека тоа е ваша одговорност е да ги видиш оваа политика на приватност периодично и да станат свесни за модификации.

Вашето прифаќање на овие услови

Со користење на овој сајт, ќе значи прифаќање на оваа политика. Ако не се согласувате со оваа политика, Ве молиме не го користат нашиот сајт. Вашиот континуираната употреба на место, по објавувањето на промените на оваа политика ќе се смета за прифаќање на тие промени.

Да ни се јавите

Ако имате било какви прашања во врска со оваа Политика на приватност, практиките на овој сајт, или вашиот зделки со овој сајт, Ве молиме контактирајте со нас на:

MobileCasinoFreeBonus.com
http://www.mobilecasinofreebonus.com

Visit us on Facebook now!!

Е-пошта:

Mobile-Casino-No-Deposit-Expert@hotmail.co.uk

Овој документ беше последен пат ажурирани на март 24, 2014

 


Translate »


Врв